Sony pälvis TIPA tehnoloogiaauhindade jagamisel võidu neljas kategoorias

Iga aasta jagab Technical Image Press Association ehk TIPA mainekaid tehnoloogiaauhindu, nende seas ka kaameratele ja objektiividele. Sel aastal pälvis Sony oma toodetega tunnustuse neljas kategoorias.

PARIM APS-C KAAMERA: Sony Alpha 6700

Sony Alpha 6700 on mõeldud sisuloojatele ja kõigile neile, kellele on oluline omada laia valikut tööriistu fotode ja videote tegemiseks. Kaameral on palju funktsioone, mis on üle toodud Sony Cinema Line seeria mudelitelt.

Jäädvustamine on lihtne tänu reaalajas jälgimisele nii video- kui ka fotorežiimides ning võimalusele jäädvustada fotosid 11 kaadrit sekundis. Hämaras aitab väga häid tulemusi saavutada tehisintellekti abil toimiv autofookus.

Video erifunktsioonide hulka kuuluvad AI toega autofookus, mis võimaldab filmimise ajal objekti jälgida. Samuti lai valik intervallvõtte seadistusi ning voogedastuse, jagamise ja Creative Cloudi ühenduvus USB-i ja WiF-i kaudu.

Kaamera pakub ka ainulaadset formaati nimega High Efficiency Image File ehk HEIF, mis kasutab vähem ruumi, säilitades samas hea pildikvaliteedi. Eriti kasulik on see suure kaadrisagedusega videote ja mitme pildi salvestamiseks sarivõtete, HDR-i ja sarnaste suure andmemahuga režiimide puhul.

PARIM HÜBRIID-PROFIKAAMERA: Sony Alpha 9 III

Alpha 9 III on maailma esimese täiskaader-hübriidkaamera, mille pildisensor kasutab globaalselt särisüsteemi.

Kaamera võimaldab kasutada väga kõrget säriaega kuni 1/80 000 sekundit, kaadrisagedust kuni 120 kaadrit sekundis koos täieliku AF/AE jälgimisega JPEG- ja RAW-formaadis ning välgu sünkroniseerimist kõigi säriaegade puhul. Lisaks aitab pildistamist lihtsustada uus Pre-Capture funktsioon, mis salvestab hetked, mis toimusid enne säriaja vabastamist.

Videograafidel aitab globaalne särisüsteem kõrvaldada valguse moonutusi ja vähendada värelust. Lisaks võimaldab kaamera filmida ka 4K resolutsioonis 120 kaadrit sekundis ilma video suurust kärpimata ja salvestab seeläbi rohkem sisu ühes kaadris.

PARIM TELEOBJEKTIIV: Sony FE 300mm F2.8 GM OSS

Professionaalidele (spordi, ürituste ja eluslooduse pildistamiseks) mõeldud objektiiv peab pakkuma stabiilsust madalamatel säriaegadel, mitmekülgseid teravustamisrežiime ning kerget kaalu pikkade pildistamissessioonide jaoks.

TIPA toimetajad nõustusid, et see GM-klassi objektiiv täidab kõik need tingimused ning pakub veel ka eristuvaid omadusi. Näiteks 11-labaline diafragma aitab saavutada ainulaadset bokeh-efekti, pakub muljetavaldavat eraldusvõimet ja teravust isegi telekonverterite kasutamisel ning annab kasutaja käsutusse kolm erinevat stabiliseerimisrežiimi, sealhulgas kiire objekti pildistamise režiimi.

Objektiiv kaalub kõigest 1,45 kg ja on 26 cm pikk, mis tagab tasakaalustatud ja sujuva pildistamise nii käsitsi kui ka statiivil.

PARIM MAKRO-SUUMOBJEKTIIV: Sony FE 70-200mm F4 Macro G OSS II

Selle klassikalise fookuskaugusega kergesse ja lühikesse objektiivi korpusesse on peidetud mitmeid fookuskauguse ja jälgimistehnoloogiatega seotud uuendusi.

Tegu on esimese suumobjektiiviga oma klassis, mis pakub poolmakrofunktsiooni kogu suumivahemikus ning suudab suurendada täismakroni, kui seda kasutatakse koos 2x telekonverteriga.

Lähifokuseerimise võimekust on parandatud fookuselemendi abil, mis võimaldab 70 mm puhul minimaalset fookuskaugust 26 cm. Koostöös 9-labalise diafragmaga aitab see piltidele luua ainulaadset bokeh-efekti.

Videograafide jaoks on uute funktsioonide hulgas Direct Manual Focus, mis võimaldab autofookuse režiimides kiiret reguleerimist. Neli XD lineaarmootorit, kaks iga objektiivi fookusgrupi jaoks, aitavad fookust hoida ka suumimise ajal. Sony OSS ehk Optical Steady Shot funktsioon võimaldab aga koos kaamera stabiliseerimissüsteemiga saavutada paremaid tulemusi keerulistes valgustingimustes.