Lõpumüük Soodus Uus

KAS SIND ÜMBRITSEV ÕHK ON TERVIST TOETAV VÕI KAHJUSTAV?

 

Vaatame agaralt ilmateadet, kuid kas tead kui hea või halb "ilm" sul kodus, kontoris, klassiruumis või muud tüüpi siseruumis on? 

Õhu kvaliteet kodus, töökohas ja teistes avalikes ruumides on väga erinev ning sõltub kasutatud ehitus- ja puhastusmaterjalidest ning ruumi otstarbest, samuti sellest, kuidas meie, kui suured CO2 tootjad ruumi kasutame ja tuulutame.

Siseõhu kvaliteeti mõjutavad ka paljud teised tegurid, sealhulgas küünalde põletamine ning selliste tarbekaupade nagu pindade puhastamiseks mõeldud vahade ja poleerimisvahendite kasutamine, ehitusmaterjalides (nt vineeris) sisalduv formaldehüüd ja paljudes materjalides leiduvad leegiaeglustid.

Vilets siseõhukvaliteet võib olla eriti kahjulik tundlikele inimestele, näiteks lastele ja eakatele, ning nendele, kes põevad südame‑veresoonkonna ja kroonilisi hingamisteede haigusi, näiteks astmat või on allergilised teatud õhus lenduvate osakeste suhtes.

Peamised siseõhu saasteained on radoon (mullas moodustuv radioaktiivne gaas), tubakasuits, kütuse põletamisel tekkivad gaasid või osakesed, kemikaalid ja allergeenid. Lisaks ka süsihappegaas CO2, lämmastikdioksiid, tahked osakesed ja lenduvad orgaanilised ühendid, mida võib leida nii toas kui ka õues.

Airthings nutikodu ja -kontori seadmete hulka kuuluvad erinevad siseõhu kvaliteedi mõõtmise. Antud seadmed aitavad sul välja selgitada, kas sind ümbritseva õhu kvaliteedinäitajad on paigas või oleks vaja teatud probleemide ilmnemisel midagi ette võtta.

Ärikasutajale pakub Airthings laiendatud võimalusi - näiteks on võimalik Airthings süsteemi lisada oma kontori või kontorihoone plaani, tänu millele on võimalik erinevaid õhukvaliteedi näitajaid vaadata ruumide kaupa. Lisaks on võimalik seadistada alarmid (kui mõni väärtus ületab piirmäära). Ärikliendile pakume ka seadmete paigaldust ja kasutuskoolitust.

 

Vaata õhukvaliteedi seadmete tootevalikut SIIT või tutvu toodetega allpool.

 

 

Airthings

 

Airthings õhukvaliteedi seadmed annavad teada, kas sinu kodu, kontori või muud tüüpi siseruumi õhk soodustab viiruste levikut

Õhu puhtus on praegu olulisem kui kunagi varem. Selleks, et teada saada, kas kodus või kontoris on õhus kahjulike ühendite kogus normi piires ning kas õhu kuivus soodustab viiruste levikut, sobib hästi Airthingsi keskseade koos lisa-anduritega, mida võib paigutada igasse tuppa ja abiruumidesse.

Andurite ja keskseadme abiga saab teada nii süsihappegaasi, tervisele kahjuliku radooni, lendlevate orgaaniliste osakeste kui ka niiskustaseme õhus, samuti mõõdetakse temperatuuri ja õhurõhku.

Selleks, et oma kodus õhupuhtust jälgiv süsteem üles seada, on vaja vastavaid andureid, mis edastavad juhtmevabalt oma näidud. Kui andureid on rohkem, lisandub keskseade, mis näite kogub ja mobiilile edastab. Ülevaate saab nutiseadmest, kus äpp andmeid sobival kujul kuvab kas graafikute või hetkenäitudega. Siin on valik Airthingsi seadmetest, millega saad oma siseõhu kvaliteedi kontrolli alla.

 

Radooni ja siseõhu kvaliteedi mõõtejaamade komplekt Airthings House Kit

 

Kõige mugavam on alustada komplektiga, milles kõik vajalik kohe olemas. Airthings House kit sisaldab kahte siseõhu mõõtejaama: WaveMini (mõõdab õhus lendlevaid orgaanilisi ühendeid, temperatuuri, suhtelist õhuniiskust) ja Wave 2Gen (mõõdab radooni, temperatuuri, õhuniiskust) ning neid ühendavat keskseadet ehk Hub-i seadmete juhtmevabaks ühendamiseks. Lisaks komplektis olevatele mõõtejaamadele võib süsteemis olla veel mõõtejaamu, kokku kuni kümme.

Mõõtejaamad suhtlevad keskusega juhtmevabalt Smartlinki ühenduse kaudu, mis lubab andurid paigaldada just sinna, kuhu ise tahad. Keskus omakorda on Internetiga ühenduses LAN kaabliga, mis tagab stabiilse ja kindla ühenduse ning ei sõltu WiFi levialast.

Ühilduvus Google Assistanti või Alexaga tähendab, et saad nutika kodu lahenduste kaudu häälkäsklustega küsida õhunäite ja virtuaalne assistent loeb need ette.

 


 

 

 

Siseõhu kvaliteedi mõõtejaam Airthings Wave Plus (Miterassa soovitab)

 

Mõõtejaam Wave Plus on kasutatav nii eraldi (otse üle Bluetoothi nutitelefoniga ühendades) kui ka koos andurite süsteemiga läbi Airthingsi keskuse, mille külge saab ühendada kuni kümme andurit.

Kodukasutaja jaoks on Wave Plus hea siseõhu kvaliteedi hindamiseks: kui CO2, radooni või õhus lendlevate orgaaniliste ühendite tase on liiga kõrge, vajab ruum õhutamist. Lisaks saab mobiiliäpi kaudu jooksvalt teada ka temperatuuri, suhtelise õhuniiskuse ja õhurõhu. Temperatuur ja õhuniiskus on samuti sisekliima olulised näitajad, sest liiga kuiv õhk võib muuta inimese limaskestad kuivaks ja ärritunuks, mis võib suurendada viirushaigustesse nakatumise ohtu. Seda eriti just siis, kui ruum pole piisavalt hästi ventileeritud. Ise hinnates ei pruugigi aru saada, kui kuiv õhk on – siin tulevadki appi Airthingsi seadmed.

Kui näidud ületavad soovitatud tasemeid, annab mõõtejaam sellest märku nii korpusel olevate LED tulede kui ka mobiiliäpi kaudu hoiatusi saates.

Seade saab toidet kahest AA patareist, mis kestavad Bluetoothi ühendust kasutades kuni 16 kuud, Smartlinkiga aga kuni 18 kuud.

 

 

Siseõhu kvaliteedi mõõtejaam Airthings Wave Mini

Kui otsid andurit, mis mõõdaks vaid põhilisi õhunäitajaid, siis Wave Mini ongi õhus lendlevate orgaaniliste ühendite, temperatuuri ja suhtelise õhuniiskuse jaoks. Selle anduri võid paigaldada näiteks keldrisse, abihoonesse, lattu või mõnesse muusse vähemkäidavasse ruumi, kus oleks hea siiski teada põhilisi õhunäitajaid. Osakeste kontsentratsiooni järgi saab näiteks määrata mobiilile alarmi, kui hallitus keldris võimust on võtnud või kui õhuniiskus ja temperatuur on lubatu piiridest väljas.

Airthingsi tootevalikus on lisaks kodudele ka ärikasutaja lahendusi, vaata kõiki seadmeid SIIT.

 

Airthings äpi saad alla laadida SIIT.

 

 

Netatmo

Netatmo kodukeskust peetakse targa kodu lahenduste Apple´iks – tegemist on hea disainiga, väga lihtsate ja täpsete seadmetega, millega igaüks saab oma kodus mõõta nii sisekliima olukorda kui akna taga valitsevaid ilmaolusid. Miterassal on nüüd targa kodu ja kontori tootevalikus olemas terve hulk andureid, mida Netatmo nutika keskusega ühendada.

Siin on kolm Netatmo toodet, millega võiksid kohe alustada end ümbritseva keskkonna kvaliteedi jälgimiseks ja vajadusel ka parandamiseks.

Netatmo nutikas ilmajaam koos siseõhu kvaliteedi anduriga

 

 

See stardikomplekt sisaldab kahte silindrikujulist seadet, mis oma disainilt sobivad väga hästi paigutamiseks ka kodus nähtavasse kohta ja neid ei pea silma alt ära peitma. Suurem ilmajaama sisaldav siseandur mõõdab toatemperatuuri, õhuniiskust, süsihappegaasi taset ja mürataset. Väiksema korpusega välis-andur salvestab temperatuuri, õhuniiskust, õhukvaliteeti ja õhurõhku. Lisaks õueandurile võib lisada ilmajaamale ka sademete ning tuulekiiruse mõõtmise mooduleid.

Kogutud ilma-andmeid ning isegi ilmaennustust saad jälgida mobiiliäpist, mis kuvab kaarte ja graafikuid viimaste päevade vaatlusandmetega. Võid anda loa oma andmeid ka Netatmo pilve salvestada. Siis saab vaadata kaardilt oma ilmajaama ennustust koos teiste Netatmo kasutajate ilmajaamade näitudega – saad näiteks teada, milline ilm valitseb sihtkohas, kuhu tahad minna.

Toaseade töötab üle WiFi, ühildub Apple HomeKit´iga (selle abil saad näiteks koduseid nutiseadmeid ilma-andmete põhjal juhtida) ja küsida saab ilma kohta ka häälkäsklusega, kui ei soovi mobiiliäppi avada. Näiteks võid hommikul ärgates Alexalt küsida, milline ilm täna ees ootab ja kas öösel sadas.

Õueandur kasutab toiteks kahte AAA patareid ja neist jätkub tavaliselt paariks aastaks.

Kui tahad mitmes toas siseõhu kvaliteeti mõõta, siis on mõistlik juurde hankida veel mõni Netatmo siseõhu lisa-andur. Nii saad näiteks teada, kui laste- või magamistoas on õhk umbseks läinud ja tuba vajab tuulutamist.

Netatmo ilmajaama tuuleandur

 

Kui tavaliselt näevad ilmajaamade tuulemõõtjad välja kui väikesed tuulikud, millel tiivik pöörleb, siis Netatmo tuuleandur on ilma liikuvate osadeta ja mõõdab tuult ultraheliga. See tähendab, et puuduvad kuluvad osad ning tuulemõõtja on väga töökindel igas olukorras.

Netatmo kodukeskusega ühendades annab tuuleandur teada tuule suunast ja tugevusest ning võib hoiatada ka liiga tugeva tuule eest. Tuuleinfo salvestatakse, äpist saab seda hiljem graafikutelt vaadata.

Netatmo vihma-andur

 

Kui oled aednik, siis on loomulikult hea teada, milline on olnud viimaste päevade sademetehulk, et teaks peenraid kasta. Aga ka lihtsalt suuremas korteris või ridamajas on mõnikord oluline, et vihma puhul saaksid sellest kiiresti teada – et näiteks terrassilt riided ja vihmakartlikud asjad kohe ära korjata, kui sadama hakkab.

Vihma-andur salvestab sademete koguse ja annab mobiiliäpi kaudu vajadusel märku, kui esimesed piisad langevad. Võid seda kasutada ka suvilas, et teada saada, kas tuleb peenraid kastma minna või vajab muru niisutamist.

Nii vihma- kui tuuleanduri saab kinnitada vastava kinnitusega mõne posti või masti külge.

 

Nii Airthingsi kui ka Netatmo süsteem saab hõlpsasti ühendada hoone automaatikaga läbi erinevate liidestuste (nt Apple Homekit, IfTTT, Google Home jne).

 

Vaata kõiki targa kodu ja kontori seadmeid siit.

 

Märksõnad: CO2 mõõtmine, CO2 mõõja, CO2 andur, radooni mõõtmine, õhukvaliteedi mõõtmine, õhukvaliteedi monitor, lenduvad orgaanilised osakesed, õhuniiskuse mõõtmine, õhuniiskuse tase, õhuniiskuse mõõtja