Lõpumüük Soodus Uus

Millele mõelda enne uute kõrvaklappide ostu?

 
Kui oled parasjagu uusi kõrvaklappe otsimas, kuid pole päris kindel, millele enne ostu tähelepanu pöörata, panime kirja mõned olulisemad punktid, mis võiks õige toote leidmisele kaasa aidata.

 

Kasutusotstarve

Mõtle enne ostu, kus ja millisel eesmärgil kõrvaklappe kasutama hakkad ning kui olulised on sinu jaoks: 

  • - helikvaliteet - üldjuhul kehtib põhimõte, et mida kallimad kõrvaklapid, seda parem helikvaliteet
  • - juhtmevabadus - oluline näiteks sporti tehes või siis kui kasutad kõrvaklappe enamasti ringi liikudes. Juhtmevabadus tagab ka suurema liikumisvabaduse.
  • - taustamüra summutamise funktsioon - oluline näiteks avatud kontoris, transpordivahendites, trenni tehes, linnas
  • - mikrofoni olemasolu ja kvaliteet - kui tahad telefonikõnesid teha ka siis kui klapid on peas. Enamik kõrvaklappidele on mikrofon sisse ehitatud, kuid vaata see omadus kindlasti üle toote tehnilistest andmetest, mille leiad e-poes iga toote alt
  • - kõrvas/peas püsivus ja mugavus - tavakasutus vs sport, ning spordi puhul - kas lühiajalised või pikaajalised treeningud - mida kauem klappidega oled, seda olulisemaks kõrvas/peas püsivus ja mugavus muutuvad
  • - kõrvaklappide juhtimismugavus (lugude vahetamine, helitugevuse muutmine) - vaata Youtube videodest, kuidas sulle meelepäraste kõrvaklappide juhtimine käib (googelda mudeli nime). 
  • - handsfree häälkäskluste võimalus (Google Assistant, Siri, Alexa) - eriti oluline näiteks talviti õues kõrvaklappe kasutades. Meie e-poes leiad Google Assistant, Siri ja Alexa olemasolu kohta info toote all olevatest tehnilistest andmetest.
  • - kõrvaklappide suurus - kas kõrvaklapid võiks mahtuda mugavalt kotti või taskusse, või ei mängi see rolli
  • - aku kestvus (juhtmevabade klappide puhul) - eriti oluline siis, kui oled kõrvaklappidega tihti korraga pikemalt kui 2h - näiteks pikad treeningud või pikad lennureisid

Mõtle need punktid enne ostu läbi, kuna siis on hilisem klappide kasutusrõõm palju suurem. Kindlasti soovitame lugeda e-poes kõrvaklappide kirjeldusi, tehnilisi omadusi, soovi korral lisaks ka Techradari või What HiFi? reviewsid ning küsida meie käest nõu.

 

Selgitame allpool lahti mõningad olulisemad kõrvaklappide omadused, mida tasub enne ostmist läbi mõelda

 

 

Mugavus

Kui uued kõrvaklapid on ebamugavad, ei püsi kõrvas (nööpkõrvaklappide puhul) või vajuvad alla, siis sellisel juhul ei ole klapid enam mõnusad abivahendid, vaid häirivad asjaolud. Selleks, et mugavuses veenduda, tule ja katseta erinevaid kõrvaklappe meie kauplustes, kus saad lisainfot küsida ka meie abivalmis klienditeenindajatelt. Kui see pole võimalik, siis lähtu oma õigusest e-poest ostetud kaupa 14. päeva jooksul tagastada, ehk siis saad klappe kodus proovida ning mittesobivuse korral meile tagasi saata. Siinkohal tuleb muidugi olla väga hoolikas pakendi lahti võtmisel, klappide proovimisel ning karpi tagasi panemisel, et toodet ja pakendit mitte kahjustada. 

Samuti soovitame lugeda internetist huvipakkuva mudeli kohta reviewsid või kuulata Youtube arvustusi - kindlasti saab mugavuse osas mingeid vihjeid ka nõnda. Kuid tuleks meeles pidada, et mugavus on siiski midagi väga individuaalset, kuna inimeste pead ja kõrvad on erinevad. Seega ei tasu teiste arvamusi ka liiga palju usaldada - võimalusel tuleks ise veenduda. Õnneks on väikestel kõrvaklappidel enamasti kaasas ka vahetatavad otsikud, mis annavad vähemalt mingisuguse "mugavuse mängumaa", ning suurte kõrvaklappide puhul on ebamugavus pigem harvem teemaks. Mida pikemalt sa klappe kasutad, seda olulisem mugavus sulle on.

 

Heli

Kõrvaklappe valides ei saa kindlasti mööda vaadata helikvaliteedist ja -puhtusest (mürasummutuse efekt). Vahet ei ole, kas armastad sügavat bassi, oled klassika nautija, melomaan või podcastide sõber - meie valikust leiad kindlasti kõrvaklapid, mis sinu elustiiliga kõige enam kohanduvad. Kui tuua mõned näited, siis väga hea helikvaliteedi poolest paistavad kindlasti silma Sony kallima hinnaklassi kõrvaklapid nagu WH-1000XM3 ja WF-1000XM3, samuti Sennheiseri, Bose, Beats ning Master & Dynamics kõrvaklapid. Kuid taas võib olla nii, et mis ühele on väga hea helikvaliteet, võib teisele olla keskpärane - kõik sõltub "maitsest". Taaskord tuleb appi kõrvaklappide proovimine ja dr Google.

 

Hinna ja kvaliteedi suhe

Üldlevinud fakt on see, et väga head ja odavat korraga ei saa ning enamasti peab see ka paika. Küll aga ei pruugi 100 € ja 300 € klappidel olla alati väga suurt helikvaliteedi vahet. Kallimatel klappidel on muidugi enamasti igasuguseid ägedaid ja vajaduspõhiseid lisafunktsioone nagu mürasummutus, puutetundlik juhtimine, Google Assistant tugi või käivad nendega kaasas mingid hüved nagu näiteks kandekarp/kott. Samuti on kallimate klappide puhul tihtipeale paremad ka kasutatud materjalid ja ülesehitus, tänu millele nad on vastupidavamad. Ehk kui kasutad kõrvaklappe väga tihti ja tahad, et need kaua vastu peaks, siis pigem ära kõige odavamaid vaata.

 

Suured või väikesed kõrvaklapid?

Paljud tootjad on tõestanud, et kõrvasisesed klapid võivad olla täpselt sama võimekad kui nende kõrvapealsed kaaslased. Küll aga on suurte kõrvaklappide puhul alati eeliseks suurem kõlarielement, mis suudab tihtipeale heli edasi anda kvaliteetsemalt - ehk siis puhtalt füüsilise ülesehituse tõttu on teatud eelis suurtel kõrvaklappidel. Kõrvasisesed klapid ei filtreeri üldjuhul ümbritsevaid helisid nii hästi, kuna nad on kõrva sees, mitte ei kata kõrva. Samuti pakuvad suured kõrvaklapid passiivset mürasummutust, tänu millele saad rohkem keskenduda ainult kõrvaklapist tulevatele helidele, kuigi tänapäeval ei ole ka väikesed klapid suurtest selles osas enam väga palju maas (n Sony WF-1000XM3 ja Sony WF-SP700N). Lõpuks mängib selles osas väga palju rolli ka personaalne eelistus.

 

PS. Meie e-poe parimatel kõrvaklappidel on küljes ka Techradari ja What HiFi logod, millele klikates saad lugeda tehnikaportaali arvustust.

 

Küsi meie käest nõu

Ära unusta, et meie spetsialistid on alati valmis sind aitama, kui peaksid valiku langetamisel hätta jääma või tahad enne ostu mõnes detailis veenduda. Oleme audio valdkonnas tegutsenud juba üle 20. aasta ning seega omame üsna pikaajalist kogemust erinevate audiobrändide müügis. Oleme sulle igati toeks nii oma Endla 16 ja T1 keskuse kauplustes, kus saad kõrvaklappe soovi korral ka proovida, kui ka e-maili epood@miterassa.ee teel või Facebookis.

 

 

UUSI KÕRVAKLAPPE VALIMA