Elegantne tippheliga kõlar, mis on õhuke nagu raamat

Tehnilised seadmed peavad küll nägema ilusad välja, aga hea kvaliteedi saavutamiseks ei pea võtam üldsegi palju ruumi.

Bang & Olufseni uusim väljalase, Besoun Emerge on umbes sama suur nagu üks keskmine raamat: veidi alla 7 sentimeetri lai, 16 ja pool sentimeetrit kõrge ja 25 ja pool sentimeetrit pikk.

Kõlari eripäraks ongi ta vähene laius, mis võimaldab erinevalt paljudest teistest sama suurusklassi kobakamatest vastetest Besound Emerge’i kõlari väga mugavalt panna kõikjale, kuhu vaja, olgu selleks kisas riiul, kaminasimss või tarvikutega kaetud kööginurk.

Mõõtudele vaatamata on Besound Emerge’i kõla erakordselt hea ja levib ruumis 180 kraadi laiuselt. Mõeldud ongi see pigem väiksematesse korteritesse, ruumidesse, mille suurus jääb vahemikku 5 kuni 30 ruutmeetrit.

Helikvaliteedi tipp

Seade oskab iseseisvalt lähtuda ruumi akustilistest eripäradest ja pakkuda nii ideaalset helikogemust.

Besound Emerge on varustatud kõige uuemat sorti valjuhääldisüsteemiga, mille Bang & Olufseni insenerid on välja töötanud. Heli tuleb seadmes asetsevatest imetillukestest valjuhäälditest, mis on kokku seatud nii, et sõltumata ruumi eripäradest tekiks selge kõla maksimaalse võimusega.

Kümne sentimeetri suurusest bassielemendist, mis madalsagedusel olevaid laineid tekitab, levib heli sõltumata kõlari asetsemise nurgast kõigis suundades. Bassiava juhib madalsagedusel olevad helid seadme tagaosasse, mis võimaldab saavutada väikestele mõõtmetele vaatamata sügava ja rikkaliku kõla.

Kõrgsagedushääldi ja 3,6 sentimeetrise läbimõõduga valjuhääldi asetsevad maksimaalse efekti saavutamiseks aga kõlari ülaosas.

Kuid asi ei piirdu vaid sellega. Soovi korral on võimalik Chromecasti või Airplay 2 abil saab sinna juurde ühendada ka teisi kõlareid, nii et ka näiteks kõlrvaltuba kattuks samasuguse helitekiga nagu see, kuhu on paigutatud Besound Emerge. Ja Beolinki tarkvara võimaldab selle ühendada ka näiteks televiisori või mõne muu seadmega, loomulikult WiFi kaudu ja juhtmevabalt.

Ka disain on elegantne

Lisaks suurepärastele heliomadustele peab kodus seisev tehnika siiski ka hea välja nägema. Besound Emerge on tehtud tippkvaliteediga materjalidest: väga täpselt lõigatud pärliläikelisest alumiiniumist, tammepuidust ja taani maailmakuulsa tekstiilitootja Kvadrat kootud kangast. Tänu sellele näeb kõlar välja elegantne ja looduslähedane.

Bang & Olufseni kodulehelt leiab ka rakenduse, mille abil on võimalik vaadata, kuidas kõlar sinu kodus välja näeks. Liitreaalsus võimaldab nii klapitada värve ja leida juba enne ostmist seadmele parim asukoht.

Ja võid olla kindel, et kvaliteet on nii tipptasemel, et kõlar sobib sinu koduga ka veel pikkade aastate pärast.